Рекламный блок сверхуСонячні панелі та їх види

Сонячні батареї

Сонячні панелі або сонячні батареї - найважливіший елемент електростанції, що працює за рахунок енергії Сонця. Саме вони вловлюють сонячну радіацію і переробляють її в постійний електричний струм.

У наші дні існує велика кількість різних типів сонячних панелей і всі вони, так чи інакше, представлені на ринку компонентів для сонячних електростанцій. Вибираючи сонячні панелі для власної альтернативної системи електропостачання, слід врахувати безліч чинників, оцінити кожен тип фотоелектричних перетворювачів, проаналізувати їх плюси і мінуси.

Жорсткість або гнучкість?

Зараз на ринку сонячних панелей здійснюється продаж двох принципово різних форм обладнання: кристалічних і аморфних (тонкоплівкових) панелей.

Величезною перевагою тонкоплівкових панелей є їх низька ціна, заснована на дешевизні вихідної сировини. На цьому позитивні сторони аморфних панелей закінчуються. За ККД вони помітно поступаються кристалічним панелям, переводячи в електрику від сили 8% отриманої сонячної енергії. Навіть неймовірно дорогі аморфні панелі третього покоління можуть похвалитися тільки 12% ККД.

Сонячні батареї У середовищі розробників компонентів для сонячних електростанцій склалася думка, що за гнучкими панелями майбутнє, але поки тенденції ринку і наукові дослідження свідчать про протилежне.

Кристалічні панелі, в свою чергу, діляться на дві групи в залежності від кристалів, з яких вони складаються, виділяють:
1. Полі- або мультикристалічні панелі, що мають квадратну форму і складаються з безлічі дрібних кристалів кремнію.
2. Монокристалічні панелі, що володіють стильною восьмикутною формою і складаються з одного кристала.

Основна відмінність між цими приладами не в зовнішньому вигляді. Полікристали дешевше, але мають знижений, в порівнянні з монокристалами ККД - 18-20%. Монокристали - на даний момент найпродуктивніші (22-24%), але їх ціна перевищує номінальну вартість полікристалічних панелей. Якщо не можете визначитися з вибором, зверніться в інжинірингову службу компанії Solarbud.Energy - досвідчені консультанти запропонують варіанти, які підходять до ваших умов.

Категорії сонячних панелей

Сонячні панелі, представлені на сучасному ринку, за якістю діляться на 4 категорії:
- Grade A - ідеальний стан, ніяких фізичних дефектів два різних елемента неможливо відрізнити один від одного;
- Grade B - незначні зовнішні дефекти, помутніння або неоднорідність елементів;
- Grade C - наявність відколів і мікротріщин;
- Grade D - абсолютний брак, придатний хіба що в переробку.

Зрозуміло, елементи категорії Grade A найдорожчі, але їх термін служби помітно перевершує навіть наступний за ними Grade B. Робота стабільніше, а видається потужність при рівних розмірах помітно вище.

Застосування панелей якості Grade B і Grade C в окремих проектах може бути виправдане. Але, за будь-яких обставин, їх використання повинне бути усвідомленим вибором, а не результатом невірно поданої інформації.


21.03.2020Статья является интеллектуальной собственностью автора и защищена законом Украины "О защите авторских прав". Использование статьи без разрешения Автора, является уголовно наказуемым деянием. Все статьи сайта находятся под зашитой системы депонирования - при перепечатывании ссылка на сайт http://dizainremont.com/ обязательна.


Рекламный блок в левой колонке

Рекламный блок в левой колонке